Sportowa gala w Ratuszu
2023-03-09
W ostatnim dniu lutego ogłoszono zwycięzców plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego 2022 r. – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Uroczystość związana z tym wydarzeniem odbyła się w miejskim Ratuszu. Plebiscyt zorganizowała Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta, Redakcją „Życia Częstochowy i Powiatu" oraz Telewizją Orion.
Impreza odbyła się po raz 65. W gronie zgłoszonych sportowców byli zawodnicy i zawodniczki reprezentujący gry zespołowe i konkurencje indywidualne.
- Dziś zostaną wyróżnione te osoby, które przez cały 2022 rok pracowały na wynik własny, swojego klubu, reprezentacji, a przez to także naszego miasta i regionu. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy poprzez miłość do sportu promują Częstochowę – mówił podczas gali Jarosław Marszałek, zastępca prezydenta miasta.
Plebiscyt prowadzony był tradycyjnie w trzech głównych kategoriach: zawodnicy, trenerzy, działacze. Podczas gali wręczono również statuetki: „Nadzieja Częstochowskiego Sportu”, „Trener Nadziei”, „Drużyna Roku” oraz „Sport Bez Barier”.
Przy tej okazji zastępca prezydenta Jarosław Marszałek wręczył medale Merentibus –jeden trafił do pilota Janusza Darochy, drugi do olimpijczyka i trenera Stanisława Gościniaka.
Nagrody wręczali laureatom przedstawiciele władz miasta, środowiska sportowego oraz lokalnych mediów.
SPORTOWIEC ROKU
1. Ivi Lopez (piłka nożna) – RKS Raków
2. Leon Madsen (żużel) – Włókniarz
3. Jakub Miśkowiak (żużel) – Włókniarz
4. Vladan Kovacević (piłka nożna) – RKS Raków
5. Kajetan Wąsowicz (kolarstwo) – Kolejarz Jura
6. Fran Tudor (piłka nożna) – RKS Raków
7. Patryk Kun (piłka nożna) – RKS Raków
8. Michał Piątek (lekkoatletyka) – CKS Budowlani
9. Oliwia Sołtys (taekwon-do) – Cz. Akademia Taekwon-do
10. Sho Takahashi (siatkówka) – Exact Systems Norwid
TRENER ROKU
1. Marek Papszun (piłka nożna) – RKS Raków
2. Lech Kędziora (żużel) – Włókniarz
3. Kacper Gronkiewicz (kolarstwo) – Kolejarz Jura
4. Żaneta Trąbczyńska (lekkoatletyka) – Szkolny Związek Sportowy
5. Grzegorz Krawczyk (boks) – KS Start
DZIAŁACZ ROKU
1. Michał Świerczewski (piłka nożna) – RKS Raków
2. Michał Świącik (żużel) – Włókniarz
3. Radosław Włodarek (piłka nożna) – Victoria
DRUŻYNA ROKU
RKS Raków (piłka nożna)
NADZIEJE CZĘSTOCHOWSKIEGO SPORTU
1. Damian Biliński (siatkówka) – Exact Systems Norwid
2. Sandra Charbich (speedrower) – Speedway Fan Club
3. Agnieszka Sosnowska (nordic walking)
4. Stefania Macherzyńska (taekwon-do) – Wojownik Kłobuck
5. Alex Tukaj (taekwon-do) – Wojownik Kłobuck
6. Matylda Krawczyńska (golf) – Rosa Golf Club
7. Drużyna UKS Speedway Rędziny
TRENER NADZIEI
1. Tomasz Pokorski (speedrower) – Speedway Fan Club
2. Artur Osuchowski (taekwon-do) – Wojownik Kłobuck
SPORT BEZ BARIER
1. Ewa Pochwat – Jutrzenka
2. Krzysztof Janusik – Jutrzenka
3. Julia Szemiel – AZS UJD
4. Natalia Grzyb – LUKS Jedynka ABRM Poczesna
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta